Období Superfast 1969 -1982

 

V roce 1969 byla firma Lesney poprvé vážněji ohrožena konkurencí. Firma Mattel představila jejich "Hot Wheels" - autíčka, které závodily na drahách. Lesney rychle vytvořila vlastní typy kol a náprav pro svá auta a ve druhém vydání katalogu z roku 1969 uvedli edici modelů "SUPERFAST". V letech 1970 až 1971 byla celá serie převedena do stylu superrychlých kol. Dokonce i King-size serie byla přejmenována na "Superkings."

Během roku 1973 se Jack Odell rozhodl odstoupit z místa generálního ředitele a nechal Leslieho Smitha jediným členem představenstva. V roce 1973 bylo vyvinuto mnoho nových modelů včetně typu "Rola-matics." Tyto modely obsahovaly pohyblivé části, které se zvedaly nebo jinak pohybovaly, když se modelu otáčela kola. Ale rok 1973 nebyl dobrým rokem pro Lesney products. Osmitýdenní celostátní stávka poslala hospodaření firmy Lesney dolů. Na to následovala další pohroma - požár a pak povodeň v zařízení Rochford, který zničil divizi plastových dílů. V tomto roce rovněž přestaly být vyráběny serie "yesteryears" a to až do roku 1975.

V roce 1974 Lesney Producst zpestřil trh výrobou panenek "Fighting Furies" a "Disco girl ".  V roce 1977 a 1978 byly koupeny okolní budovy pro posílení designových a výrobních kapacit. Počet zaměstnanců stoupl na 6000 osob.

Figurky Fighting Furies ................................. Figurky Disco Girl

V roce 1977 získalo Lesney firmu Vogue Dolls a v roce 1978 firmu AMT, společnost, která vyrábí plastové modelové kity. Bohužel divize AMT utrpěla několik nezdarů, byla přesunuta od Detroitu, Michiganu a Marylandu. AMT byla nakonec prodána firmě Ertl na začátku roku 1980.

V roce 1980 se Jack Odell vrátil z důchodu zpět na pomoc Lesney, ve které byl cítit příchod nastupující krize a recese. V roce 1980 drží nad vodou firmu Lesney pouze množství bankovních úvěrů.

V roce 1980 David Yeh z Universal Toys navrhl Leslie Smithovi a Jacku Odellovi výrobu jejich výrobků v jeho továrnách na Dálném východě. Série Disney byla jedou z prvních z Orientu. Některé modely byly také vyrobeny v Japonsku, ale náklady jsou příliš vysoké pro pokračování další výroby.

Na začátku roku 1982 měla Lesney Products provozní ztrátu přes 15 milionů dolarů. Věřitelé začali tlačit na společnosti. Jednání o prodeji společnosti probíhaly během roku 1982. Pak přišel hrozný den: 11. června 1982. Lesney Products byla nyní v konkurzu a šla do nucené správy.

 Prosím, pokračujte ve čtení co se stalo s Lesney v letech 1982 - 1992 na následující straně.


......................... .........................................................................................